вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Чи можливо відчистити м'які меблі після пожежі

Що робити, якщо ваш будинок постраждав від вогню?
На жаль, у своїй практиці нам нерідко доводилося відчищати будинки чи квартири після пожежі. Це один із найскладніших видів клінінгу. Адже він неймовірно трудомісткий і затратний.
Та, на жаль, є речі, які після вогню простіше викинути, ніж відчистити. Тому, якщо ви переймаєтеся питанням, чи можливо відчистити меблі після пожежі, то повинні прочитати це.
Якщо дерев'яні меблі чи елементи дизайну з пластику ще якось реально самотужки відмити від кіптяви, то, на превеликий жаль, відчистити м'які меблі від залишків сажі не можливо. Адже кіптява проникає глибоко у обшивку диванів, крісел, стільців чи матраців. А спроби самотужки її вимити зазвичай призводять до ще гіршого розтирання кіптяви по поверхні диванів чи інших меблів. Крім того, видима кіптява на поверхні доповнюється ще й запахом сажі зсередини. Тому наші рекомендації такі:

1. Якщо ви вже потрапили у халепу з пожежею, і хочете зберегти вцілілі речі, не займайтеся миттям м'яких меблів самотужки.

2. Замовте додому спеціалістів клінінгової компанії, які надають послуги професійної хімчистки меблів. Клінери максимально, на скільки це можливо у вашому випадку, вичистять м'які меблі від кіптяви та запаху.


Яким чином працюють клінери, спитаєте ви.

Спеціалісти по хімчистці меблів приходять з професійним інвентарем та хімією. Меблі, які постраждали від вогню, чистити удесятеро складніше, ніж звичайні. Тому перше, що зроблять клінери, це по максимуму розберуть ваші меблі. Після цього спеціаліст з допомогою пилососу зніме верхній шар кіптяви, який осів на обшивці чи на матраці. Якщо цього не буде зроблено, вважайте, що диван можна викидати. Коли суха чистка проведена, спеціаліст клінінгової компанії повинен зробити робочий розчин із засобів, які призначені спеціально для хімчистки меблів після пожежі. Такі засоби ви не купите у звичайному магазині побутової хімії, адже вони розробляються виключно для професійного використання. Робочий розчин заливається у вакуумний пилосос і наноситься на поверхню, яка постраждала від кіптяви. Якщо потрібно, то клінер повторить цю процедуру кілька разів, допоки поверхня не стане максимально світлою. Після чого обшивка обробляється дезінфікуючим розчином, котрий знешкоджує бактерії, що породжують нестерпний сморід. На завершення процедури чистки клінер повинен обробити поверхню чистою теплою водою та ополіскувачем. А всі інші елементи дивану, які виконані не з тканини, так само добре промиваються спеціальним засобом від кіптяви.

Однак, на цьому процедура чистки дивану не завершується. Щоб позбутися їдкого не приємного запаху, потрібно піддати диван (як і все приміщення, яке постраждало від пожежі) озонуванню. Концентрат озону дещо нагадує запах хлору. Однак, це газ, який здатен повністю очистити приміщення та всі речі, які є в ньому, від запаху горілого. Озон ефективно справляється із очищенням повітря, тканинної обшивки, пліснявою тощо.

Якщо від пожежі постраждали меблі, виконані зі шкіри чи шкірозамінника, так само не варто пробувати самостійну чистку. Професіонали відчистять ваші шкіряні меблі такою ж спеціалізованою хімією, лише трішки інакшим методом нанесення.

І зовсім не рекомендуємо займатися чисткою самостійно. Адже, крім того, що ви зможете зіпсувати меблі ще гірше, ви також можете надихатися кіптяви, яка містить канцерогени, небезпечні для здоров'я та життя. Тому радимо викликати на місце пожежі спеціаліста, який, крім професійного інвентарю, має ще й професійний захист від залишків кіптяви у повітрі.

В Ужгороді та Закарпатській області хімчистку меблів після пожежі проводять спеціалісти клінінгової компанії «Універсальний Клінінг». Щоб замовити чистку, вам досить лише зателефонувати і оформити усне замовлення в менеджера.