вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Чи можна врятувати склопакет від мінеральних відкладень

Рекомендації від клінерів з досвідом
Часто люди помилково вважають, що склопакет, який постраждав від мінеральних відкладень або ж був облитий будівельною грунтівкою, вже приречений на утилізацію.
Однак, поспішаємо заперечити цю думку і спробуємо допомогти вам вирішити проблему.
Для тих, хто не стикався із подібною проблемою, зазначимо, що склопакети, які впродовж багатьох років не були миті, а, натомість, піддавалися руйнівному впливу дощів, снігів, сонця та інших екстремальних погодних умов, з часом вкриваються білим нальотом. Вивести цей наліт практично не можливо при звичайному митті вікон. Найбільше від подібних мінеральних відкладень страждають вікна великих торгових центрів та інших комерційних приміщень. Адже зазвичай на таких будівлях склопакети з зовнішньої сторони миються один раз на декілька років.

Та порятунок є. Він полягає у професійному митті скла співробітниками клінінгових компаній. Справа у тому, що клінери мають у своєму арсеналі спеціалізовані засоби на основі кислот. Лише кислоти здатні ліквідувати багаторічні мінеральні відкладення на склі. Крім засобів, важливе значення має й механічне чищення склопакетів. Для цього клінери використовують спеціальні леза та скребки для роботи по склу. Такі скребки не дряпають скло, а, натомість, вдало видаляють мікрочастинки мінеральних відкладень. Тож, якщо вас турбує зовнішній вигляд ваших склопакетів, не поспішайте їх замінювати, а скористайтеся послугами професіоналів. Ну і, звісно, мийте ваші вікна принаймні раз у рік. Так ви захистите їх від мінеральних відкладень.
Нерідко при неакуратному поводженні із будівельною грунтівкою на склопакетах так само появляється біло-сивий наліт. Він дещо крупніший від мінеральних відкладень, але так само дуже стійкий і важко піддається чищенню. Для його знешкодження клінери, аналогічно, використовують спецзасоби на основі кислоти плюс механічний спосіб з допомогою лез.

Однак, якщо ви хочете спробувати відмити невеликі потоки грунтівки на склі, то можете використати для цього звичайний ацетон для зняття лаку з нігтів. Зрозуміло, що у великих масштабах вам доведеться чистити вікна ацетоном тижнями чи місяцями та якщо проблема має декілька сантиметрів, цей лайфхак стане вам у нагоді. Якщо ж потоки великі, а вікон багато - викликайте клінерів і довірте вирішення проблеми професіоналам.
І, головне, пам'ятайте, що викидати будь-які речі, які, на ваш погляд, вже не відмиються - дуже радикальний крок. Для початку викликайте клінерів і тільки якщо забруднення не відійдуть з допомогою професійного чищення - річ можна викидати. І, насамкінець, хочемо вас потішити: як показує досвід, у 90% всі забруднення відмиваються та відчищаються. Тому шанс зберегти улюблену річ завжди доволі великий.