вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга


Чистка дивану в домашніх умовах: чи варто ризикувати


Поради як зробити ваші м'які меблі чистішими


Хімчистка дивану – доволі не проста річ, яку не під силу зробити бездоганно самостійно підручними засобами та ще й у домашніх умовах. Адже є чимало нюансів, не знаючи яких ви можете не лише не вивести бруд, а ще й нашкодити своєму улюбленому диванчику чи кріслу.

У цій статті ми постараємося дати вам кілька слушних порад з приводу того, як діяти, якщо на ваш диван випадково розлили каву, чай чи, до прикладу, вино.

Досить часто до нас звертаються клієнти з доволі неприємною ситуацією: виявляється, після спроби почистити диван у домашніх умовах вони не лише не вивели бруд, а й навпаки – зробили плями ще більш видимими.

Чому стаються такі неприємні речі під час чистки м'яких меблів? А все тому, що сьогодні мережа Інтернет наповнена різноманітними порадами, як зробити хімчистку м'яких меблів підручними засобами. Втім, не завжди ці поради слушні у конкретній ситуації. Адже, щоб правильно вивести пляму, потрібно щонайменше пригадати шкільні уроки хімії.

Не рідко чуємо таке: ми розлили вино чи каву на улюблений диван і спробували вивести пляму розчином зі столового оцту та води, але пляма стала ще темнішою. Звісно, адже пляма від вина – кислотного походження і її, в жодному випадку, не можна намагатися знебарвити кислотним розчином оцту. Те ж саме стосується вилитої на м'які меблі кави чи чаю.
Буває, люди пробують позбутися плями з допомогою соди або знебарвити перекисом водню. Але всі ці способи можуть нашкодити, якщо випробовувати їх без логічного підходу.
Утім, коли неприємність вже сталася, а скористатися професійною хімчисткою м'яких меблів на той момент не має змоги, дамо вам кілька слушних порад.

1. Промийте пляму чистою водою

Будь-яку пляму буде вивести легше, якщо одразу після її появи спробувати змити водою. Зрозуміло, її не потрібно сильно змочувати, адже вдома ви не зможете потім витягнути зайву воду зсередини меблів. Але ви можете намочити звичайну кухонну губку теплою водою і зняти, легенько протерши, верхній шар плями. Звісно, від цього пляма нікуди не подінеться, але з часом вивести її з допомогою професійної хімчистки меблів буде значно легше.

2. Скористайтеся мильним розчином

Ще один зі способів позбутися плями на улюбленому диванчику чи кріслі – промити її мильним розчином. Утім, вкотре наголошуємо, не можна змочувати меблі надто рясно, оскільки воду зсередини у домашніх умовах вивести майже неможливо. Дайте звичайному милу трішки постояти у мисочці з теплою водою, поки розчин стане доволі мильним та липким. Затим, з допомогою губки нанесіть на пляму, трішки протріть. Відтак, у такий же спосіб сполосніть чистою водою. Висушити мокре місце спробуйте феном чи вентилятором теплого повітря.
3. Перекис – в допомогу на кров

Якщо на меблях є свіжа кров ви можете спробувати знебарвити її перекисом водню. Для цього промийте спочатку чистою теплою водою, відтак – нанесіть концентрат водню на пляму, увітріть, дайте постояти кілька хвилин і у вже звичний спосіб прополощіть пляму. Гарантії, що ви позбудетеся плями крові повністю, немає, але є ймовірність, що вона стане менш видимою для стороннього ока.

4. Проти жиру – антижир


Якщо ви поставили на крісло, стілець чи диван пляму від олії, то спробувати вивести її можна з допомогою засобу для миття посуду. Але, зауважте, як кажуть, не переборщіть. У мисочку з теплою водою дайте 2-3 краплі засобу для миття посуду, розпіньте губкою та нанесіть на пляму. За кілька хвилин повторіть процедуру та прополощіть теплою водою.

Також варто знати, що кінцевий результат хімчистки дивану залежить від тканини, якою він обтягнутий. Якщо ваші диван чи крісло зроблені з гобелену, то такий матеріал підлягає виключно сухій чистці, яку можуть зробити лише професіонали. Гобелен боїться води, тому майте це на увазі, якщо вирішите чистити його самостійно.

Якщо ваші м'які меблі обтягнуті велюром чи флоком, зверніть увагу, що вивести бруд з них можна мильним розчином, а вологі меблі протерти мікрофіброю у напрямку ворсу.

Бархат та плюш абсолютно не рекомендуємо чистити в домашніх умовах, оскільки, якщо ваші меблі мають таку оббивку, є ймовірність повного знебарвлення або навіть линьки цього матеріалу.
Звісно, позбутися бруду з меблів у домашніх умовах – це завжди дешевше, але тільки на перший погляд. Бо, в той же час, завжди небезпечно. Адже ви не можете бути обізнані з усіма тонкощами професійної хімчистки, типами матеріалів, видами плям. Тим паче, що ціна хімчистки дивану, крісла, стільців чи матрацу наразі є доволі доступна чи не кожній пересічній людині.

Хімчистку м'яких меблів в Ужгороді завжди можна замовити у наших фахівців – спеціалістів клінінгової компанії «Універсальний Клінінг». З нами ваші м'які меблі почуватимуться безпечно та надійно, а ви отримаєте купу задоволення від кінцевого результату.