вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Догляд за нержавійкою та нікелем

Як правильно прибирати змішувачі води
Сучасні змішувачі води для кухонь та ванних кімнат не лише різноманітні та гарні, але й дуже чутливі до впливу зовнішніх факторів. Адже, на відміну від старих своїх «родичів», сучасні виконані з новітніх типів матеріалу і, на жаль, не завжди стійкі до подразників у вигляді трубопровідної води, хімії, абразивів і так далі.
Тому аби захистити вашу сантехніку від руйнівного впливу миючих засобів та й не лише від них, радимо прочитати ефективні поради від наших спеціалістів з професійного прибирання.
Якими бувають поверхні змішувачів по типу матеріалу?

1. Нікельовані

2. Латунні чи бронзові

3. Хромовані

Чому крани у ванній кімнаті та санвузлах вкриваються товстим шаром вапняного нальоту?

1. Через мінеральні відкладення у воді (тобто, високу жорсткість)

2. Надмірну вологість у ванних кімнатах

3. Поганий догляд (прибирання) за поверхнями змішувачів
Нікель. Що стосується нікелю, то змішувачі з цього матеріалу можна чистити різноманітними народними методами. Наприклад, натріть господарське мило (бажано 72%) на терці. Розчиніть його у теплій воді і додайте трішки харчової соди. Замочіть серветку у цю суміш і залиште її на нікельованій поверхні на 1 годину, відтак помийте змішувач. Ця суміш здатна видаляти навіть старий вапняний наліт. Також при чистці нікельованої поверхні ефективними є оцет або лимонна кислота. Для цього розведіть оцет 50:50 з водою, а отриманою сумішшю помийте нікель. У лимонній кислоті ефективно вимочувати крани, якщо вони вже добряче обросли мінеральними відкладеннями і якщо, звісно, вони є зйомними. Для цього розведіть лимонну кислоту з теплою водою у співвідношенні 1:4 і залиште у цій рідині ваші крани на всю ніч. Не надто старий наліт можна відтерти з допомогою солі. Для цього насипте її на вологу ганчірку і добре увітріть у поверхню. Сіль у даному випадку спрацює ще й додатково як абразив.

Латунь чи бронза. Латунні поверхні дуже гарно виглядають на початку своєї служби, але з часом здатні тьм'яніти. Також ці змішувачі особливо чутливі до кислот. Тому в жодному разі не використовуйте для зняття нальоту розчини, виготовлені на основі ортофосфорної, сірчаної чи соляної кислот. Яким чином можна запобігти потемнінню на таких змішувачах? Дуже ефективною у даному випадку є льняна олія: регулярно натирайте нею краники. Ефективним у прибиранні латунних чи бронзових змішувачів є порошок цикорію. Розведіть цикорій з теплою водою та нанесіть цю пасту на поверхню. Відтак змийте за хвилин 20 і відполіруйте поверхню фіброю. Якщо хочете повернути сантехніці втрачений блиск, можете натирати поверхню половинкою лимону. Добре знімає старий наліт звичайна томатна паста. Нанесіть її на поверхню і дайте трішки постояти, після чого змийте водою та відполіруйте змішувачі.

Хром. Під час догляду за хромованими поверхнями варто знати про ті речі, які можуть зашкодити вашій сантехніці. Це металеві мочалки, чистячі засоби з абразивною структурою, засоби від іржі, хлор, суха сіль або сода, а також побутова хімія, яка містить у своєму складі соляну, сірчану та фосфорну кислоти. Ефективними у прибирання хромованої сантехніки є звичайний мильний розчин, в який можна додати трішки харчової соди. Також боротися із застарілим брудом на хромі допомагає лимон, яким натирають поверхню на короткий відрізок часу. Видалити іржу з поверхні хромованих змішувачів можна з допомогою фольги. Для цього подрібніть фольгу і зберіть її у кульку. Відтак цю кульку змочіть у оцті і натріть нею ті ділянки, які вкриті іржею, після чого помийте хромовану поверхню.
Щоб уникнути утворення мінеральних відкладень на поверхні вашої сантехніки, намагайтеся регулярно прибирати змішувачі спеціалізованої хімією, у відповідності до типу матеріалу. А також після кожного користування кранами необхідно насухо протирати їх ганчіркою. Однак, якщо уникнути нашарування вапняного нальоту не вдалося – звертайтеся за допомогою до «Універсального Клінінгу». Наші спеціалісти вміють працювати із різними типами відкладень з допомогою професійних методів.