вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга


Хімчистка натуральних килимів: чому варто довірити професіоналам

Як не зіпсувати улюблений килим
Хімчистка натуральних килимів суттєво відрізняється від чистки звичайних синтетичних. І чистити такі килими в домашніх умовах або, до прикладу, на автомийках, як це часто полюбляють наші люди, неприпустима річ.
Адже зіпсувати натуральний килим – простіше простого.
Якими бувають натуральні килими? Найбільш частими серед натуральних килимів є шерстяні. Ці килими доволі поширені ще з далеких радянських часів. Дуже часто віддають нам на чистку килими виробництва 70-80-х років. І хоча вони мають доволі солідний вік – за рахунок своєї якості – виглядають часом не гірше нових синтетичних, нещодавно куплених в сучасних магазинах. І ці килими здатні прослужити вам ще не один рік, якщо ви, звісно, будете правильно за ними доглядати. Шерстяні килими, як і більшість натуральних, бояться води. Тобто, не власне води, а надмірного змочування. Якщо їх сильно змочити – такі килими можуть вилиняти.
If a building becomes architecture, then it is art
Серед натуральних килимів сучасного виробництва найчастіше зустрічаються віскозні килими. Що це таке, спитаєте ви? Це натуральний матеріал, який отримується, все ж, штучним шляхом, завдяки переробці целюлози. Самі килими з віскози часто зачаровують нас у магазинах своїм блиском та красою. Вони дуже ніжні, ніби ангора або шовк. А також – дуже легкі за своєю вагою і, що важливо, гіпоалергенні. Віскозу цінують за виняткову м'якість і природній шовковий блиск. Часто ці килими мають ефект 3-D. На цій поверхні дуже гарно виглядають будь-які кольорові візерунки. Однак, на жаль, дуже часто після чистки вони втрачають свій «вау-ефект». А все тому, що віскозні килими, як і шерстяні, не полюбляють воду. Також волокна віскози дуже крихкі і здатні линяти. Тому чистити їх радять вкрай рідко. Однак, якщо килим буде брудний – він не зможе тішити ваше око, тож у такому разі радимо довірити чистку віскозного килима професіоналам, і в жодному випадку не пробувати мити його вдома самостійно та ще й із застосування агресивних побутових миючих засобів. Віскозні килими, згідно з інструкцією, підлягають виключно сухій чистці. Суха чистка – це не щітка звичайного пилососу, а набагато серйозніший підхід, який включає хімчистку поверхні килима спеціальною професійною піною, не проходячи у нижню структуру килима.
До переліку натуральних відносяться і бавовняні килими. Їх часто стелять у ванній чи кухні, оскільки такі килими здатні швидко вбирати у себе вологу. Здається, це ідеальний килим для будинку чи квартири. Однак, серед мінусів бавовняного килиму – схильність до жовтизни під час хімчистки. Такі килими, здавалося б, ні з того, ні з цього здатні раптово кинути на своїй поверхні жовті плями, які фактично не піддаються виведенню жодним способом. Також чистити такі вироби можна лише у холодній воді, з делікатним спеціалізованим мийним засобом. Тому рекомендуємо здавати бавовняні килими на чистку виключно в цех хімчистки килимів.
If a building becomes architecture, then it is art
«Королем» натуральних килимів безумовно виступає шовк. Це надзвичайно ніжні і дорого вартісні килими. Якщо такий килим забруднився або частково поплямився – не радимо навіть пробувати самостійно чистити його. Адже нитка в шовкового килима дуже тонка, а кольорові візерунки на його поверхні можуть зійти разом з водою. Шовкові килими бояться жорстких щіток, тож для того, аби пилососити його придбайте спеціальну м'яку насадку. Але навіть у такому разі рекомендуємо пилососити з боку основи, не натискаючи сильно на килим. Не ризикуйте відчищати плями на такому килимі звичайними побутовими засобами або проводити вологу чи парову чистку. Вироби з шовку потребують дуже делікатної сухої чистки, яку можуть зробити лише спеціалісти в цеху професійної хімчистки килимів. Чистка шовкових килимів коштує дорого. Але тут важливо знайти спеціалістів, які мають досвід роботи з такими виробами.

If a building becomes architecture, then it is art
Ось короткий огляд натуральних килимів. Сподіваємося, що ви отримали цінну інформацію, яка допоможе вам правильно діяти в разі, якщо ваш натуральний килим забруднився чи поплямувався. Також пам'ятайте, що професійну хімчистку килимів в Ужгороді здійснюють спеціалісти «Універсального Клінінгу».