вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга


Книга тижня: Марі Кондо «Магічне прибирання»

Як правильно організувати процес прибирання житла
Чи не кожен з нас щоразу, проводячи прибирання, виявляє, що будинок чи квартира дуже швидко знову потрапляє в полон сміття і непотребу. Якщо вам знайомі ці відчуття – радимо негайно прочитати книгу Марі Кондо «Магічне прибирання».

Коротко про автора: Марі Кондо – спеціаліст з наведення порядку в домі, консультант та автор чотирьох книг з організації домашнього побуту, які були продані тиражем в 2 мільйони примірників і перекладені на кілька іноземних мов.

Кондо зацікавилася методами прибирання та організації побуту у віці 5-ти років. І замість гри з ляльками читала серйозні дорослі статті з ведення домашнього господарства. А також активно використовувала здобуті знання на практиці – вдома та в школі. Відтак вона розробила власні принципи організації простору та сформувала унікальний підхід, метод наведення порядку KonMari.


Про книгу: автор поділилася правилами, які використовує регулярно на практиці зі своїми клієнтами. Марі Кондо вважає, що прибирання справляє лікувальний ефект на людину, зокрема, приводить до ладу думки та заспокоює. Вона розглядає процес оптимальної організації порядку в домі з двох позицій: духовної і практичної. Речі впливають на наше життя. Речі, які ми впускаємо у нашу оселю – живі. У кожної речі повинне бути власне місце. Дбаючи про речі, ми заряджаємо їх позитивною енергією, яка згодом повертається до нас. На думку автора, якщо ви позбавляєтеся від непотребу, у вас з'являється багато місця для зберігання улюблених речей.

If a building becomes architecture, then it is art
7 основних правил Метода KonMari:

1. Прибирайте за категоріями. Зберіть речі одного типу по всьому будинку і складіть їх разом. Кондо пропонує починати з одягу, відтак, зайнятися книгами, документами тощо.

2. Найважливіше – викинути непотріб. Для цього беріть кожну річ в руки і запитуйте в себе, чи викликає вона у вас які-небудь позитивні відчуття, радість. Якщо ні – сміло викидайте.

3. Прибирання – це своєрідний діалог з речами. Японці завжди з великою шаною ставилися до неживих предметів. Марі пропонує перед тим, як викинути зайву річ, подякувати їй за все.

4. Забудьте про системи зберігання. Адже, на превеликий подив, усі ці системи – теж зайвий непотріб у вашому домі. Щоб не накопичувати цього – не купуйте їх.

5. Скрутіть все у трубочки. Тобто, речі, які не обов'язково розвішувати у шафі. Краще скрутити їх у вигляді ролів і акуратно поскладати у шафку. Це допоможе з легкістю знайти потрібну річ.

6. Розвішуйте від темного і теплого до світлого і легкого. Той одяг, котрий краще виглядає на «плечиках», скручувати не потрібно. До таких речей варто застосувати інші правила: схожі речі повинні висіти поруч. Автор свято вірить, що речі, як і люди, краще почувають себе у компанії рідних душ, тобто речей. В цілому, варто розвішувати речі зліва направо, починаючи, від темних теплих до легких світлих.


If a building becomes architecture, then it is art
7. Позбавтеся від зайвих паперів. Старі журнали, зошити, навчальна література з тренінгів, не використані блокноти, газети лише захаращують ваш простір. Покладіть в цій історії крапку, замінивши старі документи зручними блокнотами в гаджетах. Так ви не лише допоможете собі і позбудетеся непотребу, а й допоможете природі, не використовуючи зайвий раз папір.

А якщо, все ж таки, ви зрозумієте, що самотужки справитися з порядком в домі не можете, звертайтеся до клінінгової компанії. Спеціалісти фірм з прибирання не лише викинуть увесь ваш зайвий мотлох, на який у вас вже нема ні сил, ні терпіння, а ще й наведуть ідеальний блиск у вашій оселі.