вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

В який спосіб можна відчистити духовку

Професійні поради та підручні методи
Будь-яка духовка – електрична чи газова – після випікання забруднюється. Якщо спочатку, поки шафа нова, це не так помітно, то з часом шар жиру стає щільнішим, більшим і вкриває повністю усі стінки духовки.
Що робити, щоб не допустити той момент, коли відмити духову шафу від накипу стане вже справжнім викликом?
Почнімо з того, що в сучасному світі існують духовки, які чистять себе самостійно. Варто лише натиснути чарівну кнопочку і духовка запускає процес самоочистки. Це ідеальний варіант для будь-якої господині. Однак, і коштують такі шафи у декілька разів дорожче звичайних. Тому якщо у вас вдома немає такої чарівної диво-шафи, прочитайте поради, яким чином ви зможете вичистити вашу духовку підручними способами.

1. Оцет плюс сода. Щоб скористатися цим методом, для початку видаліть накип з допомогою абразивної губки. Після цього приготуйте пасту із оцту та харчової соди, де оцту 1 частина, а соди – 2. Цю суміш з допомогою жорсткої губки нанесіть на поверхню духовки, увітріть у стінки та залиште на 40 хвилин. Відтак помийте духовку чистою теплою водою.

2. Нашатирний спирт плюс вода. Розігрійте свою духовку до 70 градусів і вимкніть. На нижню полицю поставте металеву миску із водою, а на верхню – миску із нашатирним спиртом. Залиште так на ніч. Уранці до спирту додайте теплу воду і промийте цим розчином всю духовку.

Лимонний сік плюс засіб для миття посуду. Наріжте половинку лимону і складіть дольки на тарілку. Зверху залийте їх засобом для миття посуду. Поставте тарілку в духовку і розігрійте її до 100 градусів. Після цього вимкніть духову шафу, дайте охолонути і помийте теплою водою та губкою.
4. Таблетка для посудомийки. Так, вона зможе допомогти вам відмити духовку. Замочіть один кінець таблетки у склянку з водою, розітріть її, а отриману суміш нанесіть на стінки духовки. Залиште на 5 хвилин, після чого помийте духовку.

5. Засіб для чищення духовок. Його ви можете придбати в будь-якому магазині побутової хімії. Засоби є різні, з різним хімічним складом, однак не всі вони працюють добре і однаково. Тому підбирайте миюче у залежності від ваших уподобань. А перед власне чищенням духовки для того, щоб засіб добре спрацював, нагрійте її до 50 градусів і трішки охолодіть. Нанесіть засіб для миття духовок на ще теплі стінки. Відтак зачиніть дверцята і дайте засобу пропаритися хвилин 5, після чого можете приступати до чищення духовки. Та пам'ятайте, що будь-який засіб із магазину має у своєму складі агресивні сполуки, які здатні розщепити жири та накип. Тому після використання хімічних засобів обов'язково добре помийте вашу духовку чистою водою та перед випіканням ввімкніть її на холостий прогрів і охолодіть.
А загалом наші спеціалісти радять не чекати того моменту, коли відчистити духовку буде нестерпно важко, а мити її після кожного використання. Спочатку це може здатися вам нереальною задачею, але якщо ви протиратимете стінки та дверцята духовки після кожного випікання, цей процес займатиме у вас хвилин 5. Зате він не лише полегшить у майбутньому процес генерального прибирання духовки, а й збереже вашу духову шафу у гарному виді. Тому щоразу, коли ви закінчили роботу з духовкою, дайте їй охолонути. Відтак ще теплі стінки можете протерти ганчіркою із засобом для миття посуду. Він чудово забере зі стінок залишки жиру та ще свіжого накипу.

Якщо все ж таки степінь забруднення вашої духовки досягла критичного піку – не баріться, а викликайте спеціалістів компанії «Універсальний Клінінг». У нас є чудові професійні засоби для генерального прибирання духовок, а також 9-річний досвід чищення найрізноманітніших забруднень духовок.