вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга


Як доглядати за килимом

Ефективні поради від спеціалістів по хімчистці
Килими завжди користувалися великою популярністю серед народів світу. З часом змінювалися техніка виробництва килимів, мода на кольори, візерунки, але сам килим, як виріб, ніколи не втрачав своєї популярності. Сам факт, що найдавніший килим у світі, який вдалося знайти археологам, датується 5-6 століттям до нашої ери, вже багато про що свідчить.

У наш час килими аж ніяк не втратили своєї популярності. Навпаки – з кожним роком з'являються нові техніки виробництва килимів, що робить їх ще гарнішими і більш доступними для населення.
Однак будь-який килим – від найпростішого та найдешевшого до дорогого, прикрашеного дорогоцінним камінням та золотом (а такі килим, до слова, користуються неабиякою популярністю), потребує правильного догляду. Ось кілька ефективних порад від спеціалістів по чистці килимів з Ужгорода.
- Щонайменше раз на тиждень користуйтеся пилососом для того, щоб зібрати пилюку, бруд, ворс та волосся, яке осіло на поверхні вашого килиму.

- Хоча б раз на два місяці виносьте килими на свіже повітря, вибивайте їх з допомогою спеціальної лопатки та залишайте для провітрювання на кілька годин.

- Не пересувайте по килиму важкі меблі. Старайтеся перенести стіл чи тумбу в руках. В іншому випадку ви можете пошкодити ворс.

- Щоб на килимі не залишалися сліди від ніжок шафи чи ліжка, купіть спеціальні насадки для ніжок або, як мінімум, зробіть підкладки з фетру.

If a building becomes architecture, then it is art

- Якщо на килим потрапила вода чи інша рідина – негайно його висушіть, адже на місці надмірної вологи з часом утвориться непомітна для ока пліснява, яка роз'їдатиме ворс зсередини. Проблема стане очевидною, коли такі вироби потраплять в цех професійної хімчистки килимів. Спеціалісти по чистці килимів одразу вас попередять, що під час віджимання килима в центрифузі нитка в місці, де вона підгнила, може тріснути. Тож, якщо випадково розіллєте рідину на килим, старайтеся негайно зібрати воду та ретельно просушити мокре місце.

- Ніколи не намагайтеся замити пляму на килимі різноманітними миючими засобами. Цим ви лише ускладните процес майбутньої чистки килиму в цеху. Адже, ви навряд чи зможете правильно підібрати засіб, виходячи з його хімічного складу. Навпаки – неправильно підібраний засіб для чистки килиму в домашніх умовах може призвести до консервування плями. Тим більше, що зараз більшість так званих плямовивідників є ні чим іншим, ніж кисневими підбілювачами. Тобто, вони не вимивають плями з середини килима, а лише знебарвлюють їх, чим погіршують процес професійної хімчистки килима.

- Не менше, ніж двічі у році здавайте килим на професійне прання. Спеціалісти по хімчистці підберуть правильні та, головне, ефективні засоби для чистки вашого улюбленого килиму. Багато людей чомусь лякаються фрази «професійна хімчистка килимів», вважаючи, що це надто дорого. Однак, цінова політика сучасних цехів по хімчистці є насправді дуже толерантною по відношенню до клієнта. Тож, можете бути спокійні – ціна чистки килиму вас не злякає.

- Якщо ви віддаєте ваш килим на чистку, зверніть увагу, в який спосіб його чиститимуть. Уникайте тих цехів, де килими перуть з допомогою апаратів високого тиску. Адже таким чином бруд зсередини килиму не вимивається, а лише заганяється всередину. А сам ворс сильно утрамбовується. Віддавайте перевагу цехам, де килими чистять з допомогою професійного обладнання і сушать не на вулиці, а в спеціально обладнаних сушильних камерах.

- Якщо ви не використовуєте килим і вирішили притримати його до холодів у згорнутому виді, то в жодному разі не згинайте килим у квадрат чи прямокутних. Зберігати килими радимо лише згорнутими в рулон. В іншому випадку ваш килим загнеться і з часом трісне.

Ось головні поради, які, сподіваємося, допоможуть вам зберегти ваш килим у гарному вигляді.