вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як почистити килим в домашніх умовах?

Ефективні поради як зробити килим чистим


Чистка килимів в домашніх умовах - досить складна справа, яка вимагає певного досвіду. Перед людиною, яка хоче освіжити свій килим, постає багато питань:

  • Чим чистити?
  • Чи витримає килим глибоку чистку?
  • Чи можна мочити килим?
В цій статті Ви дізнаєтеся, як якісно та, головне, безпечно почистити килим самостійно.

Зазвичай килими покривають підлогу у більшості приміщень. Звичайно, деякі люди надають перевагу голому покриттю - лінолеуму, ламінату, паркету тощо. Не обов'язково використовувати килим в дизайні будинку або квартири. Але, все ж, килими мають кілька переваг: зберігають тепло, не пропускають холод від підлоги, виконують звукоізоляційну функцію, а також просто додають затишку. Проте вони зазнають впливу різних чинників, які можуть погіршити їх зовнішній вигляд.

Через деякий час звичайного сухого прибирання буде недостатньо, щоб зробити килим по-справжньому чистим.
Чистка або прання килимів - це проект, який варто доручити спеціалістам, однак в окремих випадках Ви можете взяти цю функцію на себе. Не потрібно чистити килими за якимось певним регулярним розкладом. Натомість, вам слід просто почистити їх, коли вони помітно забруднені або мають неприємний запах.

Такі поради допоможуть Вам оновити зношені килимки, щоб вони виглядали дещо краще. .

1. Зберіть необхідні інструменти та інвентар

Ось список речей, які Вам потрібно мати під рукою, щоб виконати успішне очищення килимів:

  • Засіб для чищення килимів або рідке мило чи пральний порошок;
  • Відро або будь-яка інша велика ємність для води;
  • Губка або щітка з м'якою щетиною
  • Вода.
Також можуть знадобитися гумові рукавички, пилосос та садовий шланг (якщо Ви проживаєте у приватному секторі).

2. Видаліть бруд та сміття

Ретельно пропилососьте килим з обох сторін. Переконайтеся, що на ньому не залишилося дрібного та великого сміття. Чим краще ви його очистите, тим ефективнішим буде другий етап чистки. Якщо у вас є домашні улюбленці, обов'язково скористайтеся щіткою, щоб зібрати з поверхні килима шерсть.


3. Приготуйте засіб для чищення

Ви можете використовувати будь-який засіб для чищення килимів. Який би засіб ви не обрали, дотримуйтесь конкретних вказівок (на звороті упаковки) щодо використання.

Крім того, ви можете також використовувати звичайний пральний порошок, змішаний з теплою водою. Не використовуйте гарячу воду, оскільки від цього килим може "сісти" або вилиняти.

4. Зробіть перевірку на колір

Перш ніж почати чищення, переконайтеся, що засіб не шкодить кольору килима. Випробуйте розчин на невеличкій ділянці в кутку килима, щоб переконатися, що він стійкий до кольорів. Якщо змін у кольорі не відбувається, можна перейти до наступного кроку.

5. Вимийте килим


Використовуючи губку або щітку з м'якою щетиною, увітріть засіб для чищення у волокна килима. Нехай засіб побуде на килимі п'ять хвилин, перш ніж ви почнете його змивати, щоб він міг якнайкраще подіяти.

6. Прополощіть килим

Вимийте мило з килимка, використовуючи садовий шланг або чисту воду з відра. Полоскати потрібно ретельно. Переконайтеся, що весь засіб повністю видалений з килима, а вода, що стікає, стала прозорою.

7. Видаліть зайву воду

За допомогою пилососа для вологого прибирання, якщо він у вас є, видаліть зайву воду з килима. Звичайно, повністю всю воду у такий спосіб ви не видалите, але цей крок краще не пропускати, адже після нього килим висохне набагато швидше.

8. Просушування килима


Тепер просто дайте килиму висохнути. Покладіть його на рівну поверхню, поки не висохне одна сторона, а потім переверніть на інший бік.

9. Розпушування

Під час вологої чистки волокна на килимі можуть ущільнюватися і злипатися. Розпушити їх можна за допомогою пилососа або щітки з м'якою щетиною. Це - останній крок, після якого Ви можете насолоджуватися чистим та охайним килимом
І, головне, ніколи і ні за яких обставин не використовуйте вдома підручні засоби для виведення стійких плям.
Такі засоби як оцет, сода, перекис водню чи навіть кисневі плямовивідники, які відносяться до побутової хімії, лише ускладнять процес виведення плям, законсервувавши їх. Якщо на вашому килимі є серйозні плями – краще одразу довірити чистку килимів професіоналам і не ризикувати чистити самостійно

Тепер Ви знаєте, як правильно і ефективно почистити килим вдома. Проте бувають випадки, коли вільного часу абсолютно немає, але дуже необхідна чистка килимів; ціна такого питання не дуже велика і доступна майже всім.

Хімчистка килимів - найкращий спосіб навіть для тих, в кого є час зробити це самостійно. Найбільшою перевагою є якість. Вдома Ви ніколи не отримаєте такого чудового результату. По-друге, домашня чистка може стати причиною пошкодження килима, адже бувають дуже ніжні та тендітні вироби, які потребують лише професійного догляду.

Хімчистка килимів - одна з великого асортименту послуг нашої компанії. До нас приходять за якістю і отримують її. Багаточисельні позитивні відгуки - найкращий доказ того, що наші послуги найкращі!