вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як помити жалюзі самостійно

Поради стосовно миття ролетів, стрічкових штор та жалюзів
Жалюзі, здавалося б, невід'ємна частина сучасних вікон. З кожним роком виробники урізноманітнюють цю лінійку. Сьогодні ми маємо горизонтальні, вертикальні жалюзі, суцільні ролети, жалюзі «день-ніч», римські штори.
Однак коли з часом вони забруднюються, лише тоді ми замислюємося: «А як їх мити?»
1. Горизонтальні жалюзі

Серед горизонтальних жалюзів слід виділити алюмінієві, пластикові та дерев'яні. Складність миття перших і других горизонтальних жалюзів залежить від ширини ламелей та степені забруднення. Чим ширші, тим складнішим буде миття. Для початку опустіть ламелі та пропилососьте їх на низькій потужності. Якщо забруднення не складне, то достатньо буде зробити мильний розчин і промити їх з двох сторін. Якщо забруднення сильне, особливо, якщо жалюзі висять на кухні, то доведеться зробити розчин із засобу для миття посуду і так губкою промити ламелі з двох сторін. Відтак – сполоснути і протерти насухо. Ідеальний варіант – зняти жалюзі із кріплення і вимочити їх у ванній, однак робити це можна лише якщо ви розумієтеся на кріпленні. Щодо дерев'яних ламелей, то складність їх миття полягає в тому, щоб не перемочити. Також на них в жодному разі не можна застосовувати агресивну хімію.

2. Вертикальні жалюзі.

Вертикальні жалюзі ще часто називають стрічковими. Ідеально вимити їх у висячому стані практично не можливо. В такому стані їх можна хіба що лише трішки освіжити. Якщо вам потрібно ідеально вимити стрічкові жалюзі, то повинні так само зняти їх із кріплення, при цьому – кожну стрічку окремо. Відтак мити їх варто не агресивним миючим засобом. В домашніх умовах це, до прикладу, мильний розчин чи розведений з водою засіб для миття посуду. Після миття потрібно сполоскати і розвісити до повного висихання. Уважно слідкуйте за процесом висихання, бо, якщо стрічки не правильно розвішені чи скручені – висохнуть зім'ятими і потім ви їх не зможете випрямити.



3. Суцільні ролети, жалюзі «день-ніч».

Принцип їх миття такий самий як у стрічкових штор. Потрібно розстелити на чисту підлогу і промити мильним розчином або розчином з прального порошку. Слідкуйте, щоб розчин не був занадто пінним, оскільки потім буде важко виполоскати жалюзі. Сушіть їх у вертикальному рівному положенні.

4. Римські штори.

Римські штори рекомендуємо прати. Це найкращий варіант для чищення такого виду жалюзів. Оскільки тканини у них більше, ніж у ролетів, тож мильним розчином вимити їх до ідеалу буде складно. Римські штори зручні тим, що їх можна й попрасувати. Однак, перед пранням варто вийняти зсередини усі пластикові тримачі.

Чистити жалюзі потрібно, як мінімум, двічі у році під час генерального прибирання будинку чи квартири. Оскільки вони є накопичувачем пилу, тому з часом створюватимуть певний дискомфорт у вашому будинку.

Якщо у вас обмаль часу для такої копіткої роботи із жалюзями, можете довіритися професіоналам. Спеціалісти клінінгової компанії з Ужгорода «Універсальний Клінінг» понад 9 років займаються професійним чищенням усіх типів жалюзів. Вам досить зателефонувати нам і замовити цю послугу. Клінери приїдуть, заберуть жалюзі прямо з вашого будинку чи квартири і через кілька днів повернуть їх вам у чистому вигляді.