вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як правильно відбілити посуд

Поради щодо чистки кухонного начиння
Чистий і сяючий посуд – це візитівка кожної господині. Однак, від щоденного використання посуд має властивість жовтіти чи темніти. Тому ми радимо відбілювати ваше кухонне начиння щонайменше раз на півроку, під час генерального прибирання будинку чи квартири.
Кожен з кухонних предметів, у залежності від матеріалу, з якого виготовлений, має свій метод очистки і відбілювання.
Тож розглянемо основні варіанти очищення.

1. Кераміка

З кераміки виготовлені більшість предметів кухонного начиння. Це й чашки для чаю чи кави, тарілки, соусниці, чайнички, мисочки, цукорниці та багато іншого. Найчастіше від використання темніють чашки, оскільки на їхніх стінках осідають мікрочастинки чаю чи кави. Нерідко від часу жовтіють тарілки, соусниці чи мисочки. Найефективніше відчистити кераміку можна з допомогою соди. Цей метод є не лише швидким, але й безпечним у порівнянні з хімічними засобами. Для цього трішки намочіть керамічні предмети, а відтак засипте всередину кожного з них трішки харчової соди і добре натріть стінки. Потемніння відходитиме у вас на очах. Якщо одного разу буде замало, можете повторити процедуру, але під час відбілювання не додавайте багато води, бо від неї сода розчиниться і не принесе швидкого відбілюючого ефекту.
2. Скло

Склянки та бокали для вина також з часом тьм'яніють. Інколи, оглядаючи скляні предмети, бачимо, що вони ніби й не брудні, але в той же час є доволі темними та тьм'яними. Або ж на їхніх стінках присутні мінеральні відкладення від води. Що робити зі склом і як його відбілити? Харчова сода, як у випадку з керамікою, відчистить вам скло набагато гірше. Але вона здатна забрати основний шар відкладень. Після цього варто перемити склянки чи бокали у розчині з нашатирного спирту. Для цього розведіть 1 чайну ложку нашатиру в 1 літрі теплої води і помістіть туди скло на кілька хвилин, після чого дайте склянкам та бокалам висохнути. Також може допомогти розчин солі та оцту. Для цього розведіть по чайній ложці першого і другого в 1 літрі теплої води і промийте в цій рідині ваше скло.

3. Емальовані каструлі

Емальовані каструлі можна відчистити кількома способами: содою, кавовою гущею, піском або оцтом. Якщо до дна каструлі щось пригоріло, то найкраще буде налити всередину сольовий розчин (5 ст. ложок солі на 1 л води), трішки підігріти до розчинення солі і залишити так на кілька годин. Якщо каструля потьмяніла від їжі, можете спробувати відбілити її з допомогою звичайного піску. Також допоможе содовий розчин. Але в цьому випадку емальований посуд доведеться фактично виварити у соді, помістивши посудину в більшу миску чи каструлю з содовим розчином, дати закипіти воді, вимкнути газ та протримати посуд в теплому розчині ще кілька годин.
4. Фарфор

З чисткою фарфору варто бути дуже обережним, щоб не зіпсувати глазурований шар. Надати блиск посуду із фарфору можна з допомогою таких підручних засобів, як сода, нашатирний спирт, сіль. Можете додавати трішки нашатиру до теплої води, в якій митиметься фарфоровий посуд. Робити це можете щоразу, коли митимете чашки чи тарілки. Те ж саме можна практикувати з додаванням солі або соди. Головне, уникати натирання тих зон, на які нанесені візерунки.

Якщо вам складно відбілити ваш посуд самотужки або ви боїтеся його зіпсувати, можете звернутися у клінінгову компанію «Універсальний Клінінг» з Ужгорода. Наші спеціалісти допоможуть вам не лише відбілити та відчистити посуд, а й проведуть повне генеральне прибирання вашого будинку чи квартири.