вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як правильно відбілити ванну

Розповідаємо, як позбутися забруднення і не зіпсувати вашу ванну
Будь-яка ванна з часом вкривається жовтизною, кальцієвим чи калієвим нальотом, стає тьмяною та перестає тішити наше око. І справа не в тому, що ви погана господиня. Просто речі з роками зношуються, а якість води та наявність у ній мікроелементів невпинно впливають на стан вашої ванни.
Однак, є кілька способів зробити вашу ванну новішою. Утім, варто чітко знати, з якого матеріалу вона виготовлена, аби не попсувати її, обравши не правильний метод чистки.
Чавунна ванна

Догляд за чавунною ванною, напевно, найлегший. Адже чавун – матеріал, який витримує будь-які миючі засоби. Тому в щоденному прибиранні можете використовувати звичайні побутові миючі засоби для ванн. Якщо ж з часом чавун пожовтів або має вапняний наліт і ви бажаєте його відбілити – рекомендуємо скористатися саморобним розчином «сіль плюс сода». Обидва сипучі інгредієнти насипаються в посудину у співвідношенні 50х50. Відтак заливаються водою до отримання каші. Новоутворений засіб варто нанести на ті ділянки, які ви хочете відбілити і залишити на дві години. Відтак варто сполоснути ванну. Ще один дієвий метод миття чавунних ванн – білизна або оцтова кислота. 200 грамів першого чи другого засобу наливають у наповнену водою ванну і залишають на кілька годин. Після чого воду випускають, а ванну ополіскують.

Позбутися жовтизни можна з допомогою підігрітого розчину з 200 мл винного оцту та 2 ложок солі. Теплий засіб залишають на поверхні на 30 хвилин, після чого повторюють процедуру з ополіскуванням.

Найпростіший спосіб позбутися іржі з поверхні чавунної ванни – це змішати нашатирний спирт та перекис водню у співвідношенні 2:1. Засіб нанести на поверхню, яку вкрила іржа, дати постояти 15-20 хвилин та змити холодною водою.

Не хочемо вас засмучувати, але варто знати, що чавунна ванна – найгірше з-поміж своїх «родичів» відбілюється. Тому варто бути готовим, що процедуру відбілювання потрібно буде проводити часто.

Акрилова ванна

Акрилові ванни – найновіші ванни. Разом з тим, вони найніжніші у своєму класі. Акрил дуже легко пошкодити не лише якимись агресивними відбілювачами, а й навіть не правильним щоденним доглядом. Як же відчистити акрилову ванну? Для щоденного догляду за такою ванною в жодному разі не використовуйте абразивні порошки чи креми, тому що вони здатні залишати мікроцарапини на такій поверхні. Забороняється використовувати на акрилі і металеві скребки. Мити ванну з акрилу можна лише губкою або ганчіркою. Забрати сліди від вапняного нальоту чи жовтизни можна з допомогою суміші з нашатирного спирту та перекису водню, яким ми радили мити чавунну ванну.


Металева ванна

Така ванна більш стійка до миючих засобів, ніж акрилова. В щоденному догляді можна використовувати будь-які миючі засоби, а також абразиви. Якщо ви бажаєте відбілити металеву ванну, можете спробувати нанести на проблемні поверхні зубну пасту. Цей абразив з мікрочастинок здатен зняти верхній шар вапняного нальоту. Якщо вас турбує жовтизна чи іржа на поверхні ванни, то можете скористатися будь-яким зі способів відбілювання, який підходить для чавунних ванн. Жоден з них не пошкодить метал. Також для відбілювання металевої ванни підійде суміш зі скипидару (35 мл) та солі (100 гр.). Достатньо протерти проблемну ділянку губкою з цим засобом та ополоснути чистою водою.
Утім, якщо ви боїтеся експериментувати з вашою ванною або не маєте на це вдосталь часу – звертайтеся до клінінгової компанії «Універсальний Клінінг», яка працює в Ужгороді та по всій Закарпатській області. Спеціалісти компанії мають низку перевірених професійних способів та секретів очищення ванн, виконаних з різних матеріалів. Лише професійне прибирання може бути найбільш ефективним.