вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як привчити дітей до прибирання

Про правильний розподіл домашніх обов'язків з молодшого віку
Навчити дітей основним правилам гігієни та прибирання у власному просторі – одне з головних завдань батьків. І тут мова зовсім не про примус до прибирання та іншої домашньої роботи. Головне – щоб у ранньому віці діти засвоїли, що їхній простір завжди повинен бути чистий та впорядкований.
З чого почати навчати діток та в якому віці можна розпочинати пояснювальну роботу?
1. Психологи радять з 2-річного віку привчати дітей до порядку. Для початку навчіть вашого малюка складати за собою розкидані іграшки. Так, перші спроби привчити до чистоти, можливо, будуть для вашої дитини складними, адже дітки не люблять робити те, що їх просять. Однак, перші привчання до порядку можна робити у вигляді цікавих ігор. Наприклад, попросити дитину скласти іграшки по кольорах. Або затіяти перегони: хто швидше складе іграшки у шухляду.

2. Важливо, щоб у дитячій кімнаті самі ж батьки підтримували порядок. Тобто, іграшки до іграшок, книги – до книг. Коли дітки бачитимуть, що в їхньому просторі все чітко впорядковано, вони будуть прагнути до того ж.

3. Виробляйте в дитини звичку одразу після гри ставити іграшку на місце. Тобто, не кинути під ноги, не залишити на стільчику, а саме повернути туди звідки взяв. Цей принцип назавжди закріпить за малечею прагнення до порядку.

4. Проводьте прибирання у квартирі чи будинку разом. Тобто, під час вашого суботнього наведення чистоти залучайте до процесу малечу. Нехай це довгий час буде лише у формі гри і займає для дитини якихось 15-20 хвилин, але згодом увійде у звичку. Адже дитина завжди пам'ятатиме, як саме мама наводила порядок, з чого починала, що мила, де пилососила…
5. До речі, щодо пилососу. Всі дітки фактично з раннього віку проявляють інтерес до прибирання пилососом. Їх приваблюй шум та власне сам процес. Тому не відмовляйте дитині, коли вона схоче взяти до рук трубку пилососу, а навпаки – похваліть і наголосіть, що в будинку стало чисто після її роботи. Нехай після цього вам доведеться повністю все переробити за малечею.

6. З 5-річного віку можете сміливо довіряти діткам мити посуд. Зрозуміло, що це буде робитися під контролем дорослого, однак дитина повинна знати, що після їжі необхідно прибрати за собою.

7. З такого ж віку можна залучати дітей до поливу квітів у будинку чи вологого прибирання різних поличок, дверей.

8. Також з віку 3-4 років дитина має привчатися до впорядкування власного одягу. Необхідно показувати, куди складати чисте вбрання, а куди – брудне.
Зрозуміло, що тут мова не йде про те, щоб із раннього віку перекладати домашні обов'язки на дитину. Але якщо ви не навчите дитину прибирати за собою і дотримуватися гігієни – в більш пізньому віці зробити це стане дуже й дуже складно.