вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як провести генеральне прибирання: покрокова інструкція

Деякі секрети швидкого і якісного прибирання будинку
Фраза «генеральне прибирання» чи не для кожної господині звучить, напевно, як вирок. Не стільки через лінощі, як через усвідомлення того об'єму роботи, який доводиться переробити під час генералки житла.
Тому ми підготували невеликий перелік порад, який допоможе вам зробити генеральне прибирання будинку чи квартири швидко і, головне, якісно.
1. Головне – план

Кілька місяців тому ми вже розбирали тему генерального прибирання житла. Зараз, як і тоді, перше, що ми вам радимо – це обов'язково скласти план генерального прибирання оселі. Ви повинні чітко розписати усе, що плануєте зробити під час так званого детоксу вашого житла. А також повинні завчасно подбати, щоб удома був необхідний інвентар та миючі засоби.

2. Смартфону і ноутбуку – ні

Відкладіть якнайдалі будь-які речі, які можуть вас відволікати. Це може бути смартфон, ноутбук, планшет чи будь-що інше, що розсіюватиме вашу сконцентрованість під час прибирання. Адже варто відволіктися на здавалося б 2-хвилинний дзвінок подруги, і ви навіть не помітите, як проведете в розмові добрячі пів години, а то й більше.

3. Викиньте увесь мотлох

Наступний крок, який радимо зробити – зібрати увесь мотлох, який ви не наважувалися викинути раніше, і зробити це тепер. Повірте, якщо ця річ давно вже викликає у вас бажання відправити її на смітник, то вона не принесе вам користі і в найближчий рік.

4. Зберіть брудний одяг

Якщо ваша родина має звичку залишати ношений одяг по кімнатах – зберіть усе, що потрібно випрати. Разом з купою одягу з кімнат зникне половина хаосу, повірте!

5. Позбутися пилу

Розберіть усі горизонтальні поверхні в будинку (полиці, тумби, комоди, на шафах тощо) і позбудьтеся пилу. Зберіть пил всюди, де він може накопичуватися. Помийте люстри, світильники та двері. А також зпилососьте всюди підлогу, зберіть павутиння.


6. Вимити скло

Після цього помийте вікна, дзеркала та всі скляні перегородки, якщо вони є у вашому домі.

7. Важливий пункт – ванна

Після того, як вимиєте підлоги у всіх кімнатах і зачините за собою двері – вирушайте до ванної кімнати та туалету. Помийте всю плитку на стінах, витяжку, продезінфікуйте чашу ванни та унітаз. Також не забудьте навести лад у шафці. Адже, як показує досвід, шафки у ванній кімнаті – одні з найбільш брудних у будинку. Бо ж з мокрими руками туди потрапляють і крапельки води, які притягують до себе пилюку.

8. На «десерт» – кухня

Напевно найскладнішою ділянкою роботи у квартирі чи будинку під час прибирання є кухня. На неї потрібно виділити чималий шматок часу. Радимо розпочати генеральне прибирання кухні зі знежирення верхів кухонних тумб. Адже там накопичується найбільше бруду. Добре знежирте їх, відтак перейдіть до фасадної частини меблів. Затим радимо перейти до газової чи електричної плити, витяжки та фартуха з плитки. Коли всі ці елементи знежирені та вимиті, можете зайнятися духовкою, холодильником та мікрохвильовкою. А завершити генеральне прибирання дому можете знежиренням кухонної підлоги. Повірте, у швах плитки накопичується чимало жиру та бруду, який необхідно бодай раз у році добряче вимивати чи випарювати.

Сподіваємося, що така покрокова інструкція з прибирання стане вам у нагоді. І не забувайте, якщо вам буде страшно чи просто ліньки самостійно зайнятися генеральним прибиранням дому, звертайтеся до клінінгової компанії «Універсальний Клінінг», яка надає послуги прибирання в Ужгороді та по всій Закарпатській області.