вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як відчистити посуд від темного накипу

Радимо, як зробити генеральну чистку підручними засобами
Досить часто під час генерального прибирання кухні клієнти додатково замовляють послугу чистки посуду, зокрема сковорідок, каструль та мисок. Наші клінери роблять це швидко і ефективно, адже мають у своєму арсеналі професійну хімію.
Та що робити, якщо вдома, окрім підручних засобів більш нічого нема? Ось що ми вам порадимо…
1. Каструлі з нержавійки

Емальовані каструлі та з нержавіючої сталі час від часу потребують генеральної чистки. Адже зовнішні стінки вкриваються темно-коричневим накипом. Якщо нержавійку можна потерти, цим самим полегшити собі чистку, то з емальованим посудом трішки складніше. В домашніх умовах радимо користуватися таким коктейлем: розведіть у великій ємності з водою у співвідношенні 50:50 харчову сіль та соду. Коли суміш почне кипіти можете складати туди всі нержавіючі каструлі, які необхідно вичистити. Коли досягнете бажаного результату, вийміть обережно каструлю з гарячої рідини та прополоскайте у теплій воді.

2. Сковорідки

Відчистити сковорідки можете в такий самий спосіб, як і каструлі. Якщо результат вас не влаштує, радимо скористатися скребком з металевого волокна, просоченого господарським милом. Такі скребки можна придбати у господарських магазинах. Вони вирізняються тим, що маленьким шматочком у кілька сантиметрів можна відчистити цілу сковорідку. Секрет полягає в тому, що шматок скребка необхідно змочити водою і втирати у поверхню посуду до тих пір, поки волокно не зітреться.
3. Емальований посуд

Щоб не зіпсувати емальовані каструлі та миски радимо такий метод: налийте у більшу ємність 2 літри води та розчиніть у ній 50 грамів лимонної кислоти. Коли суміш почне кипіти, замочіть в неї емальований посуд, який треба відбілити від темного накипу. Через 10-15 хвилин вийміть посуд та змийте решту накипу звичайним миючим засобом з губкою.

4. Ложки та виделки

Відчистити ложки та виделки до блиску можна з допомогою звичайної харчової соди. Рекомендуємо трішки змочити губку та насипати на неї харчову соду. Втирати її у ложку чи виделку протягом 2-3 хвилин, після чого сполоскати теплою водою.
Про те, як відбілити підручними засобами такі елементи посуду як тарілки, чашки або склянки, ми вже писали трішки раніше. Ознайомитися з блогом можете на нашому сайті. Однак, якщо бажаєте, щоб наші клінери зробили це в професійний спосіб та спеціалізованими засобами - телефонуйте нам і залишайте заявку на прибирання.