вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як відмити брудні шпалери

Поради щодо ефективного видалення плям
Шпалери – вигідний варіант декору будинку чи квартири. А ще вони зручні, тому що практично будь-які забруднення можна з них змити.
Однак, потрібно знати чим мити, як мити і які саме шпалери піддаються вологій очистці.
Шпалери бувають різних типів: паперові, вінілові, бамбукові, флізелинові, коркові, текстильне полотно. Вологій чистці добре піддаються, до прикладу, шпалери на флізелиновій основі, бамбукові. Обережно варто мити коркові шпалери. Дуже важко піддаються очистці паперові.

Взагалі, перед тим, як приступити до очищення шпалер від бруду, варто провести тестування на невеликій ділянці десь у не помітному місці. Це допоможе уникнути несподіваних неприємностей. Адже ніколи зі сто відсотковою точністю не вгадаєш як себе поведе матеріал. Також рекомендуємо видаляти плями зі шпалер одразу, поки вони ще свіжі і не встигли глибоко проникнути у структуру.
Якщо вам потрібно відчистити паперові шпалери, майте на увазі, що вони бояться води.

- Тому для початку пляму варто спробувати зішкребти м'якою щіткою.

- Після чого ледь вологою губкою спробуйте забрати решту бруду.

- Ні в якому разі не тріть пляму.

- Стерти малюнки зі шпалер, зроблені ручкою чи олівцем, спробуйте канцелярською гумкою. Перед використанням гумку варто змочити керосином.

- Якщо на паперові кухонні шпалери потрапив жир, негайно прикладіть до плями м'якушку хліба.

- Сліди від інших продуктів харчування можна спробувати забрати у такий спосіб: прикласти до плями чисту паперову серветку, а зверху прогріти гарячою праскою. Процедуру варто повторити кілька разів.

- Меламінова губка з мильним розчином зможе забрати плями, які вже проникли глибоко.
If a building becomes architecture, then it is art
Як відмити будь-які шпалери на флізелиновій основі.

- Якщо на шпалерах є плями від ручки чи інші органічні забруднення, видалити їх допоможе звичайний розчин із будь-який нейтральним високопінним засобом. Для цього забруднені місця обробіть з допомогою кухонної губки. Відтак кілька разів прополощіть чистою водою.

- Якщо на шпалерах є малюнки олівцем, то спробуйте їх видалити сухою канцелярською резинкою.

- Якщо діти створили шедеври на шпалерах з допомогою фломастерів, то видалити малюнок можна з допомогою мильного розчину. А фломастери, заправлені спиртовими розчинами, відмиються розведеним спиртом або лимонною кислотою.

- Жирні плями та відбитки пальців добре відчищаються розчином звичайного засобу для миття посуду.
А взагалі перед тим як приступити до чищення шпалер, радимо пройтися пилососом із спеціальною насадкою для стін. Тому що шпалери мають властивість вкриватися тонким шаром пилу. І якщо ви почнете вологу чистку плям на них, то ризикуєте рознести бруд по більшій частині шпалер, ніж планувалося із самого початку.

Спеціалісти компанії «Універсальний Клінінг» надають також і послуги чищення шпалер від будь-яких типів забруднень. У своїй роботі використовують не підручні побутові засоби, а спеціальні професійні плямовивідники та засоби для миття шпалер. Тому, якщо у вас виникла потреба помити шпалери – телефонуйте нам і ми гарантовано відчистимо бруд з ваших стін.