вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як відмити іржу з унітазу

Поради як позбутися старого нальоту в туалеті
Одним із найважчих місць під час генерального прибирання квартири чи будинку, безумовно, залишається туалет. Адже, як і у випадку з ванною кімнатою, неабиякий вплив на степінь забруднення цього куточка оселі має якість води, що спричиняє вапняний наліт. А також відкладення на стінках унітазу сечового каменю.
Всі ці фактори з часом формують утворення на стінках унітазу іржі, яку відмити доволі не легко.
Якщо ви регулярно доглядаєте за вашим туалетом і щотижня користуєтеся різними побутовими засобами, які мають у своєму складі ортофосфорну чи соляну кислоту, процес утворення іржі на стінках унітазу буде не надто швидким і сильно вираженим. Однак, варто більш легковажно віднестися до регулярного прибирання санвузла і вапняний наліт та іржа – вже тут як тут.

Позбутися іржі чи вапняного нальоту можна з допомогою засобів із найближчого магазину побутової хімії. Однак, варто правильно їх підібрати, щоб не пошкодити свій унітаз.

1. Кислоти

Найефективнішим і перевіреним методом видалення стійких забруднень з унітазу залишаються миючі засоби на основі соляної чи ортофосфорної кислоти. Склад того чи іншого засобу, призначеного для генерального прибирання туалету, ви можете прочитати на етикетці. Працювати з кислотами потрібно в рукавичках і бажано – в масці або респіраторі аби випаровування не зіпсувало вашу шкіру та слизову оболонку носа. Нанесіть кислотний засіб на стінки унітазу, розпіньте з допомогою губки, потріть абразивною стороною і дайте вистояти 20-30 хвилин. Чим більший час витримки – тим ефективнішою буде чистка. При потребі повторіть процедуру двічі.

2. Абразиви

Цей метод є менш ефективним, ніж чистка унітазу кислотою. Для чищення обираються абразивні порошки або креми побутового призначення. Засоби наносяться на поверхню унітазу з допомогою абразивної сторони губки і розтираються. Залишати засіб на стінках на певний час немає сенсу, оскільки дія абразиву не залежить від витримки. Вона прямо пропорційно залежить від механічного тертя і зусиль. Якщо вапняний наліт чи іржа слабо виражені, то цей засіб може бути ефективний.

3. Народні методи

Чимало людей цураються хімічних засобів для прибирання, віддаючи перевагу народним методам. Тож пропонуємо кілька секретів чистки унітазу з допомогою підручних засобів.

- Залиште шматок тканини, змоченої у звичайному оцті, на проблемній ділянці унітазу на годину-дві. Оцет діятиме як кислота, роз'їдаючи іржу чи вапняний наліт.

- Зробіть розчин із перекису водню та нашатирного спирту у співвідношенні 1:10. Нанесіть суміш на пляму і залиште на декілька годин.

- Використайте для плям щавельну кислоту. Її залишають на унітазі на годину, відтак протирають нашатирним спиртом та ополіскують водою.

І пам'ятайте, що найкраще впоратися із навіть найбруднішим унітазом зможуть спеціалісти клінінгових компаній. В їх арсеналі завжди є декілька видів кислотних засобів, абразивів, лужних засобів. Для кожного окремого випадку клінери проводять тестування, підбирають найефективніший метод, який допомагає швидко і якісно позбутися вапняного нальоту та іржі на унітазі. Якщо у вас виникли труднощі з генеральним прибиранням вашого будинку в Ужгороді – звертайтеся до спеціалістів клінінгової компанії «Універсальний Клінінг».