вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Як вивести клей із тканин у домашніх умовах

Кілька лайфхаків, які допоможуть відчистити килими та меблі
Структура клею розрахована на те, щоб миттєво зліпити між собою дві поверхні. Тому, коли він потрапляє на килим або м'які меблі, видалити його стає дуже важко, адже груба текстура швидко всмоктує у себе цей хімічний розчин.
Як правильно видалити плями клею, якщо немає можливості здати килим у хімчистку?
1. Витріть розлитий клей негайно, поки він не затвердів.

2. Місце плями протріть паперовою або вологою серветкою. В такому разі вам буде легше потім зішкрябати залишки клею разом із папером.

3. Якщо ви вирішили використати для виведення залишків клею спеціальні засоби, то обов'язково перед тим перевірте реакцію килима чи дивану на цей плямовивідник. Для того, щоб перевірити, чи засіб не пошкодить тканину, нанесіть трішки плямовивідника на поверхню в непомітному місці. Якщо реакції нема – можете приступати до виведення залишків клею розчинником.

4. Майте на увазі, що якщо розчинник виявиться агресивним, він може знебарвити поверхню вашого килима чи дивану.
Також варто мати на увазі, що різні клеї мають різний хімічний склад і саме від нього залежить вдасться позбутися плями на тканині чи ні.

1. Супер-клей найкраще чистити з допомогою ацетону.

2. Столярний клей добре відходить, якщо тканину є можливість залишити на 4-5 годин у холодній воді. Після чого замочіть у гарячий мильний розчин.

3. Клей ПВА. Якщо ви поклали плями на килим чи диван або крісло клеєм ПВА, то найкращим рішенням стане чистка речей з допомогою пари або спирту.

4. Клей «Момент» можна видалити з допомогою лимонної кислоти. Нанесіть її на проблемне місце і залиште на 30 хвилин, після чого протріть поверхню.
Якщо самостійно не вдається впоратися із залишками клею на поверхні килиму чи м'яких меблів – зверніться до спеціалістів по хімчистці килимів. У професійних цехах знають і вміють правильно видаляти такі плями і залишки клею.