вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга


Як зробити генеральне прибирання будинку


Секрети правильного прибирання
Робити генеральне прибирання будинку рекомендуємо щонайменше двічі у році. Хоча, звісно, чим частіше, тим краще. Однак, при сучасному темпі життя це майже не реально.

Якщо ж ви вже взяли собі два-три вихідні та наважилися на такий важливий крок, ми дамо кілька порад, які, можливо, бодай трішечки полегшать вам цей процес.

  • Складіть собі план генерального прибирання вашого житла. Це неодмінно полегшить вам процес, оскільки ви рухатиметеся по чітко намальованій прямій. У схемі прибирання зробіть кілька розділів. У одному з них зазначте все, що вам потрібно віднести на смітник. Головне, не уникнути цього розділу, адже усі ми маємо вдома купу речей, якою не користуємося вже добрячий рік-два, але завжди шкодуємо викинути. Генеральне прибирання – саме той час, коли ви повинні позбутися мотлоху. В інших розділах також зробіть собі відмітки, в якій із кімнат що ви повинні обов'язково зробити.

  • Не забудьте навести порядок із сезонним одягом. Цей пункт потрібно виконувати неодмінно, оскільки накопичення саме несезонного одягу, який ви ніяк не зберетеся заховати у шафу, створює у будинку неабиякі незручності і відчуття постійного хаосу.

Також рекомендуємо під час генерального прибирання будинку чи котеджу навести порядок у шафах та гардеробній кімнаті. По можливості випрасуйте ваш одяг та поскладайте його на полиці та розвісьте на «плечики».
  • Помийте вікна. Обов'язково. Виконуйте цей пунктик не рідше двох разів у році. Адже на вікнах накопичується дуже багато бруду та пилу. При цьому, не забувайте мити москітні сітки, внутрішні та зовнішні жалюзі, якщо вони є на вікнах, ролети. Також неодмінно виперіть занавіски та штори, які є накопичувачами пилу номер один.

  • Якщо маєте килими – відвезіть їх у цех хімчистки, або ж, як мінімум, добряче витрусіть на вулиці.

  • Прибирання починайте зверху і завершуйте внизу. Тільки так ви позбудетеся значної кількості пилюки. І, звісно, спершу ми проводимо сухе прибирання пилу з допомогою пилососу і лише після цього - вологе.

  • Не забувайте про люстри, лампи, настінні світильники. Це ще одні речі після штор і занавісок та килимів, які накопичують багато пилу та павутиння.

  • Вимийте усі дзеркала та скляні перегородки, якщо такі є в будинку.

If a building becomes architecture, then it is art
  • Зніміть павутиння зі стін та стелі.

  • При генеральному прибиранні житла необхідно провести також генеральне прибирання кухні. Якщо ж у кімнатах вам усе давалося легше, то на кухні роботи вам вистачить на довго. Обов'язково, з допомогою спеціальних засобів, знежирте верхи ваших кухонних шаф. Ви напевно навіть не уявляєте собі, скільки пилу та жиру накопичується там протягом півроку-року! Знежирте фасади вашої кухонної лінії, при цьому, використовуючи саме ті засоби, які не пошкодять той чи інший матеріал, з якого виготовлені меблі. Для цього радимо проконсультуватися зі спеціалістами. Генеральне прибирання будинку буде не повноцінним, якщо ви не приділите увагу шафкам та шухлядам всередині кухні. Неодмінно пересортуйте ті речі та продукти, які ви тримаєте там. Викиньте на смітник непотріб, вимийте шафки всередині теплою водою з додаванням засобу для миття посуду. Так ви позбудетеся зайвого бруду з домішками жиру. Не забувайте про мікрохвильову, духовку і холодильник усередині. Там також накопичилося чимало бруду. І насамкінець рекомендуємо провести генеральне чищення підлоги кухні. Повірте, у швах вашої кухонної плитки назбиралося багато бруду, який можна вивести з допомогою знежирювачів та жорсткої щіточки.

  • Щодо ванної кімнати та туалету, рекомендуємо особливу увагу при генеральному прибиранні котеджу звернути на зняття нальоту на унітазі та скляних або пластикових дверцятах душової кабінки. Для цього вам знадобляться засоби на основі кислот. Але будьте обережні – проконсультуйтеся щодо засобу з фахівцем і неодмінно працюйте в рукавичках. Плитку на стінах потрібно також ретельно помити, сполоскати чистою водою і витерти насухо ганчіркою, щоб уникнути розводів. А от позбутися плісняви на швах плитки вам допоможе кислотний засіб для санвузлів та жорстка щіточка. Щоб грибок не повертався у найближчі місяці, промийте всі поверхні, де він може бути, засобом на основі активного хлору.

  • Не забувайте під час генерального прибирання про вимикачі, розетки, двері, батареї.

Звісно, щоб провести генеральне прибирання будинку, вам знадобиться не один день, а щонайменше – три-чотири. Але, якщо ви не бажаєте псувати собі вихідні, звертайтеся до спеціалістів клінінгової компанії, які швидко та професійно наведуть лад у вашій оселі.