вул. Капушанська, 154А
м. Ужгород
Універсальний
Клінінг
блог універсального клінінга

Які бувають плями та як їх позбутися

Деякі клінінгові хитрощі
Поставити пляму на одяг, тканинну обшивку меблів чи на інші поверхні у будинку – простіше простого. А от правильно вивести пляму, не пошкодивши поверхню – це вже ціла наука.
Які ж бувають плями та як їх правильно позбутися – про це розповідають наші клінери.
1. Харчові плями. Це найпоширеніші плями у будинку, на меблях, на одязі тощо. Сюди входять плями від Їжі, напоїв, олії, масла. Найчастіше такі плями глибоко в'їдаються у поверхню чи тканину і простими підручними способами вивести їх не можливо. Якщо ви поставили жирну пляму на поверхню меблів, то можете її вивести засобом для миття посуду. Якщо пляма від олії чи масла – на ваших м'яких меблях – рекомендуємо для заспокоєння протерти чистою серветкою, змоченою у теплій воді, а відтак – викликати спеціаліста по хімчистці меблів. Адже тут потрібен професійний підхід, а не підручні засоби, які можуть лише законсервувати пляму. Якщо ви чи ваше чадо поставили пляму від їжі на стіну (шпалери, фарбу), так само рекомендуємо промити її розчином засобу для миття посуду. Вивести жирну пляму зі стіни – практично не можливо. Її можливо хіба що приховати або перефарбувати стіну.

2. Косметичні плями. Їх можна зробити так само на одязі, на стіні, на меблях, на тканинній оббивці. Найгірше страждають речі від тонального крему. Адже це такий елемент косметики, який вивести дуже важко. Якщо ви забруднили одяг тональним кремом негайно кидайте його на прання. Якщо від тонального крему чи помади постраждала оббивка ваших меблів – рекомендуємо викликати спеціаліста по хімчистці меблів додому. Оскільки косметичні засоби мають у своєму складні жири рослинного та тваринного походження, відіпрати їх вручну – це марна трата часу і нервів. Те ж саме стосується лаку для нігтів на основі ацетону. Часто у своїй роботі ми стикаємося із плямами лаку на килимах. Вивести такі плями удома – це вища математика, яка не піддається освоєнню, бо потребує застосування професійної хімії. Найкращим вирішенням проблеми стане хімчистка килима у цеху.

3. Ліки. Плями від них – яскраві і доволі помітні. Адже річ, на яку пролили ліки, одразу набуває відповідного кольору – зеленки, йоду, риб'ячого жиру, марганцівки, фукорцину. Ліквідувати такі плями удома з допомогою побутових плямовивідників – також невдячна справа. Адже ви можете ще гірше розтерти пляму. Найкращим вирішенням стане звернення до спеціалістів, які професійно відчистять ваш одяг, килим чи меблі від плям медичного походження.
4. Побутові плями. Вони виникають у процесі щоденної діяльності людини. Але можуть бути також дуже стійкими і не піддаватися виведенню. Це, до прикладу, плями від чорнил, клею, іржі, крему для взуття і так далі. Ви можете спробувати вивести ці плями удома підручними засобами. Але найкраще буде, якщо ви довіритеся професіоналам.

5. Плями від продуктів життєдіяльності. Це плями від крові, сечі, поту і так далі. Щоб вивести з одягу і тканинної оббивки, наприклад, кров, можете скористатися звичайним перекисом водню. Він зробить вашу пляму безбарвною. Якщо вам потрібно вивести пляму від сечі чи поту – також може допомогти перекис водню. Однак у двох останніх випадках завдання полягатиме ще й у додатковому виведенні запаху. Тому краще буде звернутися до спеціалістів по хімчистці килимів та меблів або ж одягу, якщо мова йде про забруднення речей.

В будь-якому випадку, спеціалісти по хімчистці відчистять ваші меблі краще, ніж ви це зробите самостійно. Адже у своєму арсеналі клінери мають десятки плямовивідників, які застосовують у відповідності до типу плями.

В Ужгороді послуги хімчистки килимів і м'яких меблів надають спеціалісти компанії «Універсальний Клінінг». Якщо у вас виникла потреба у хімчистці меблів – телефонуйте або залишайте заявку на нашому сайті.